'Tussen Kunst en Kitch' taxeert vanuit Aviodrome

dinsdag 30 november 2021

Expert Titia Reuser taxeert vanuit Aviodrome een hanger. Mevrouw heeft de hanger ongeveer 25 jaar geleden van haar oma geërfd. Deze hanger is ontworpen door Carl Bacher in de stijl van de Egyptian revival eind 19e eeuw.

In die tijd werd ook het Suezkanaal geopend en dat was een enorme aanjager voor die stijl, die vertaald is naar dit sieraad. Het was een romantische tijd, door de industrialisatie was er een hang naar vroeger en de romantiek. De hanger is gemaakt van geelgoud met stenen van robijn, diamant en smaragd. Oorspronkelijk is het een broche geweest. Bacher heeft meerdere van dit soort sieraden gemaakt, maar altijd anders van kleur.


'Tussen Kunst en Kitch', woensdag 1 december om 20.35 uur bij AVROTROS op NPO 1.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Bureau Onrecht' (SBS6)

We gaan achter een man aan die zonder scrupules iedereen om hem heen oplicht. Zijn slachtoffers koken inmiddels van woede. En: het doek valt voor een schimmige dropshipper die zich online voordoet als geslaagde ondernemer.

'Bureau Onrecht', om 20.30 uur op SBS6.

Dossiers