Telenet en Proximus starten procedure tegen Pro League

woensdag 17 juni 2020

Telecomoperatoren Proximus en Telenet onderzoeken de mogelijkheid om een arbitrageprocedure tegen de Pro League op te starten. Dat weet Het Nieuwsblad.

Beide operatoren zijn momenteel in onderhandeling met de Belgische profclubs over de laatste schijf van de tv-rechten van het Belgisch voetbal ter waarde van 23 miljoen euro. Maar omdat de competitie door corona is stopgezet willen zowel Proximus als Telenet een zogeheten 'proportionele' terugbetaling. Maar daar wil de Pro League niets van weten.


'We zien dat er elders in Europa wel nog wordt gevoetbald. Ook in België zijn sportwedstrijden vanaf juli toegelaten. We begrijpen dat de hele play-offs niet meer konden worden gespeeld, maar er had misschien meer naar creatieve oplossingen moeten worden gezocht', aldus Proximus in Het Nieuwsblad. Bij concurrent Telenet klinkt een gelijkaardig geluid.

Telenet en Proximus onderhandelen momenteel met de nieuwe rechtenhouder Eleven Sports voor de uitzendingen van volgend seizoen. Naar verluidt wordt het contract tussen Eleven en de Belgische Pro League ergens deze week definitief ondertekend.

Bron: Het Nieuwsblad


Lees ook:
Pro League wijst rechten Belgische voetbal 2020-2025 definitief aan Eleven Sports toe

DOSSIER: Coronacrisis op Vlaamse radio & tv

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Reünie' (KRO-NCRV)

René van der Gijp ziet zijn teamgenoten uit de jeugdopleiding van Sparta terug. Als 17-jarige maakt hij de overstap van Feyenoord naar Sparta. 'Sparta was veel meer een volksclub en dat paste me beter', zei hij daarover. Het was een getalenteerde groep jongens met een voetbaldroom, maar ook op een leeftijd waarop het uitgaansleven trok. Herinneringen liggen er dus op het veld en zeker zoveel daarbuiten. Hoe ziet het leven van deze sportieve jongens er nu uit?

'De Reünie', om 21.40 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.

Dossiers